top of page

Cotygodniowe Warsztaty Wokalne

To już na 34 edycja CWW. Zapraszamy :-)

Wiele osób pragnie systematycznie szkolić wokal. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały CWW.

Niektóre osoby chętnie pójdą do kina, na siłownię, na basen czy do fitness klubu, inne na naukę języków czy właśnie na warsztaty wokalne.

W semestrze "Wiosna 2024" zajęcia odbywać się będą w 4 grupach we wtorki, środy, czwartki i piątki.

 

Wtorki - CWW grupa zaawansowana I
Środy - CWW grupa zaawansowana II
Czwartki - CWW grupa zaawansowana III

Piątki - CWW grupa początkująca

 

Informacja dla grup zaawansowanych znajduje się w specjalnej zakładce GRUPY ZAAWANSOWANE.

Na profesjonalnych zajęciach dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia uczestnicy pracują nad emisją głosu i dykcją lecz przede wszystkim uczą się śpiewu. Dzięki warsztatom każdy ma szansę odkryć swój potencjał wokalny, zyskać poczucie własnej wartości nabrać odwagi nie tylko scenicznej i wybić się z tłumu. To również okazja do spotkań dla osób o podobnych zainteresowaniach – kochających śpiewanie. W trakcie zajęć i poza nimi wspieramy się, doradzamy, kibicujemy sobie nawzajem, a po nich tęsknimy do kolejnego spotkania. Zawiązują się przyjaźnie na długie lata.

Szkolenie zakończymy uroczystymi koncertami w niedzielę 9 i 16.06.2024 r.

Grupa początkująca spotyka się w piątki w godz. 19:30-21.30. 

Pierwsze spotkanie pokazowe w piątek 22.03.2024 r. - jest bezpłatne i niezobowiązujące do udziału w szkoleniu. Jeśli pojawią się chętne osoby w trakcie trwania kursu też mogą liczyć na 1 bezpłatne spotkanie jak również przyłączyć się do zajęć o ile tylko będą miejsca w maksymalnie 10 osobowej grupie.  

Zajęcia w grupie tej przeznaczone są przede wszystkim dla początkujących wokalistów, dolna granica wieku to 14 lat, górnej granicy nie ma, najstarszy uczestnik miał 70 lat :-), czym potwierdził, że na naukę śpiewu nigdy nie jest za późno. Nie ma żadnych przesłuchań kwalifikacyjnych, wystarczy kochać śpiewanie by uczestniczyć w naszych warsztatach. 

Na kolejnych 12 spotkaniach we wtorki uczestnicy zapoznając się ze sztuką wokalną, będą mieli możliwość korzystania ze sprzętu estradowego i profesjonalnych podkładów muzycznych. W części teoretycznej spotkań poruszane będą zagadnienia bezpośrednio związane z wokalistyką (dobór repertuaru, poszukiwanie właściwej interpretacji, uwagi na temat wizerunku scenicznego, jak radzić sobie z tremą, higiena aparatu głosowego itp.).

Wszyscy uczestnicy koncertów zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w sesji nagraniowej, w wyniku której otrzymają pamiątkową wirtualną płytę długogrającą z nagraniami wszystkich uczestników zajęć.

Warsztatowicze między spotkaniami mają również możliwość korzystania nieodpłatnie z sal prób wyposażonych w nagłośnienie estradowe.

Opłata za cały semestr "Wiosna 2024" (12 spotkań) w grupie początkującej wynosi 990 zł przy płatności jednorazowej lub 1200 zł w 3 ratach po 400 zł.

Opłata obejmuje:

  • 11 ponad 2 godzinnych spotkań grupowych (w grupie początkującej pierwsze spotkanie jest bezpłatne) Planowo nie mamy zajęć tylko 03.05.2024 r. 

  • gratis obowiązkowe spotkanie indywidualne 30-minutowe;

  • 60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się zarejestrować jedną piosenkę. Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania na wspólnej wirtualnej płycie długogrającej;

  • nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i wcześniejszymi zapisami) korzystanie z 3 sal prób wyposażonych w sprzęt estradowy;

  • podkłady muzyczne;

  • udział w koncercie finałowym warsztatów - tylko dla chętnych w grupie początkującej;

  • sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego (galeria na dole strony).

Opłaty, ryczałtowo za cały kurs, przyjmowane są przelewem po spotkaniu pokazowym. 

W grupie początkującej będzie maksymalnie 10 uczestników. Jeśli byłoby mniej chętnych spotkania mogą trwać krócej niż zakładane 2 godziny. 

 

Ważne! W przypadku rezygnacji w trakcie trwania kursu lub nieobecności na zajęciach opłata nie będzie zwracana. Jeśli pojawi się potrzeba odpracowania zajęć można przyjść gościnnie do grup pozostałych. Taka sytuacja może mieć miejsce kiedy uczestnik zachoruje lub np. zostanie zmuszony do odbycia kwarantanny.


Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spiewajmy@akcja.pl, a powinny zawierać: imię i nazwisko, telefon oraz wybór grupy.

Miejsce spotkań: Piwnica Artystyczna Nutka Café , Warszawa, ul. Obozowa 82A


Informacja dla grup zaawansowanych znajduje się w specjalnej zakładce GRUPY ZAAWANSOWANE.

Do grup zaawansowanych zapraszamy przede wszystkim uczestników poprzednich edycji warsztatów oraz osoby traktujące warsztaty np. jako uzupełnienie lekcji indywidualnych, kształcący się również poza naszą placówką. Zapisanie się do tej grupy wymaga wcześniejszego przesłuchania kwalifikacyjnego. 

Pierwszeństwo na liście mają uczestnicy poprzednich edycji cotygodniowych warsztatów wokalnych.

Uczestnicy grup zaawansowanych nie mają bezpłatnego pierwszego spotkania. 

NIESYSTEMATYCZNY UDZIAŁ:

Istnieje również możliwość nieregularnego udziału w zajęciach - o ile będą wolne miejsca. W takim przypadku koszt uczestnictwa płatny każdorazowo po zajęciach wynosi 110 zł od osoby. Z tej formy mogą skorzystać również osoby pragnące zorientować się, czy zajęcia spełniają ich oczekiwania. W takim przypadku konieczne jest również wcześniejsze zgłoszenie e-mailem. W cenie wejścia nie są uwzględnione koszty pokoncertowej sesji nagraniowej. Osoba uczęszczająca niesystematycznie, chcąca skorzystać z sesji pokoncertowej będzie musiała za nagranie dodatkowo zapłacić.

 

Bardzo proszę zainteresowane osoby o zgłoszenia e-mailem, dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem +48 606 607 826.

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.

Damian Czarnecki


Plan cotygodniowych spotkań w grupie dla początkujących wokalistów

I. ROZGRZEWKA APARATU MOWY – czas ok. 20 minut

1. Ćwiczenia rozciągające wszystkie mięśnie odpowiedzialne za poprawną pracę aparatu mowy.
2. Seria ćwiczeń artykulacyjnych.
3. Seria ćwiczeń dykcyjnych.


II. ĆWICZENIA ODDECHOWE – czas ok. 10 minut

1. Ćwiczenia fizyczne całego ciała.
2. Seria ćwiczeń wyzwalająca poprawny oddech PRZEPONOWO-ŻEBROWY pozwalająca uzmysłowić istnienie i funkcjonowanie przepony
i całego układu oddechowego.


III. ĆWICZENIA EMISJI GŁOSU – czas ok. 30 minut

1. Połączenie ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych.
2. Ćwiczenia mające na celu poszerzenie skali głosu.
3. Wprawki wokalne mające na celu poprawienie brzmienia głosu
w niewygodnych rejestrach.

IV. ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z KSZTAŁCENIEM WOKALU ,
NAUKA PIOSENEK, PUBLICZNE PREZENTACJE CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW
- czas ok. 60 minut

W tej części na każdym spotkaniu będą poruszane różne zagadnienia, najczęściej w formie wykładu - prezentacji. Co drugie spotkanie będzie przeznaczane na pracę indywidualną z uczestnikami.


Wstępna lista tematów do IV części zajęć, na czerwono zaznaczane są tematy pozostałe do omówienia:

1. Uwagi na temat wizerunku scenicznego i zachowania przed publicznością.
2. Dobór repertuaru.
3. Praca z mikrofonem.
4. Próba znalezienia odpowiedniej interpretacji piosenki.
5. Wskazanie niedoskonałości warsztatowych i próba ich eliminacji.
6. Elementy mające wpływ na udany występ na festiwalach.
7. Nauka wspólnych piosenek (zbiorówek).
8. Higiena głosu, sposoby radzenia sobie z niedyspozycją głosu.
9. Stres, jak radzić sobie z przeszkadzającą tremą.
10. Najczęściej popełniane błędy techniczne – wyszczególnienie.
11. Najczęściej popełniane błędy dykcyjne i językowe.
12. Poprawny oddech przeponowo-żebrowy (wykład z prezentacją).
13. Prezentacja programów komputerowych niezbędnych dla wokalistów.


Oraz wiele innych zagadnień wskazanych bezpośrednio przez uczestników zajęć.
 

cotygodniowe_warsztaty_2019_2000.jpg
Sława Madej - Naprawde chcę video 2024
03:48
Tomek - Nadszedł czas - The Greatest Showman. Cotygodniowe Warsztaty Wokalne w Nutka Cafe 2021
06:05
Klub Edukacji Muzycznej & Nutka Café

Tomek - Nadszedł czas - The Greatest Showman. Cotygodniowe Warsztaty Wokalne w Nutka Cafe 2021

Nagranie zarejestrowane podczas koncertu finałowego Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych odbywających się wiosną 2021 r. w Piwnicy Artystycznej Nutka Café w Warszawie. CWW to spotkania dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia, których łączy wspólna pasja, jaką jest śpiew. Od 2007 r. co tydzień spotykamy się w kilku grupach (z podziałem pod względem doświadczeń artystycznych) by szkoląc się przygotowywać kolejne wspaniałe koncerty dla najbliższych. Nie trzeba świetnie śpiewać by do nas dołączyć, trzeba jedynie kochać śpiewanie. Do dyspozycji mamy sale rób, nagłośnienie i oświetlenie estradowe, a po każdych warsztatach mamy nagrania studyjne, które trafiają na pamiątkowe płyty CD i YouTube. W koncertach i nagraniach biorą udział jedynie chętne osoby, nie wszyscy uczestnicy naszych spotkań czują potrzebę występów publicznych i nigdy nie są przymuszani do wzięcia mikrofonu do ręki. Na zajęciach panuje przyjazna atmosfera za którą wspólnie tęsknimy i która co tydzień przyciąga nas do Nutki. Chcielibyście do nas dołączyć? Informacje o warsztatach zamieszczone są na stronie: www.damianczarnecki.com Więcej filmów z koncertów w Nutka Cafe znajdziecie tu: https://youtube.com/playlist?list=PLNGMeO70rEE8_UvWGPoRNEOCt60BPo-sk Więcej zdjęć z koncertów znajduje się tu: https://www.damianczarnecki.com/uczniowie Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał szkoleniowy. Warszawa 2021
bottom of page